Yeni Opel Corsa, Prestijli Autobest2015 ödülü sahibi oldu..

“2015 Avrupa Yılın En İyi Otomobili”: Opel’in yeni küçük otomobili jürinin beğenisini kazandı. AUTOBEST tarihinde, farklı nesiller için aynı ödülü almış ilk otomobili.

Rüsselsheim. Yeni Corsa’nın gerçek başarısı. Lansmanından sadece 3 ay sonra küçük otomobilimizin 5. nesli 55.000’den fazla sipariş aldı. Artık meşhur Yeni Corsa, Avrupa sahnesinde iyice öne çıktı. Yeni Opel Corsa 2015 AUTOBEST ödülünü kazandı. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da yapılan büyük finalde Yeni Corsa aldığı toplam 994 puanla, kendisi gibi Hyundai i20 (906 puan), Skoda Fabia (871 puan) ve Citroën C4 Cactus (830 puan) olan yeni rakiplerini geride bırakarak AUTOBEST tarihinde, farklı nesiller için aynı ödülü almış ilk otomobil oldu.

AUTOBEST’in jürisi, 15 farklı orta ve doğu Avrupa ülkesinden otomotiv uzmanlarından oluşuyor. 300 milyondan fazla kişiyi kapsayan bu ödül, bu alanda son derece popüler ve büyük bir saygınlığa sahip. Sadece güçlü bir fiyat-performans oranına sahip otomobiller bu ödülü kazanabiliyor, çünkü klasik araç özelliklerinin yanında jüri, bakım maliyetleri, yedek parça sevkiyatı ve bayilerin hizmet alanlarını da dikkatle değerlendiriyor. Normal ve ortalama bir müşteri için en iyi seçim olmak büyük bir başarı ve bununla Yeni Opel Corsa yenilmez olduğunu kanıtladı. AUTOBEST jürisi başkanı Dan Vardie şöyle açıklıyor: “Yeni Corsa harika bir küçük otomobil olduğunu kanıtladı. Tüm jüri üyeleri Yeni Opel Corsa’yı “2015 Avrupa Yılın En İyi Otomobili” yapan özellikleri destekledi. 7 yıl önce AUTOBEST ödülünü kazanmış Opel modelinin yeni neslinin de bu ödülü kazanması, anlamlı bir gelişim geçirdiğine işaret ediyor.”

Opel CEO’su Karl-Thomas Neumann, mutluluğunu şu sözlerle dile getirdi: “Corsa’nın en iyi küçük otomobil olduğuna inanıyorduk. AUTOBEST ödülü de bunu kanıtlamış oldu. Gurur duyuyoruz. Yeni Corsa nesli, Alman mühendisliği, duygusal tasarım ve olağanüstü değer sanatını temsil ediyor. Güvenlik ve sürücü asistanı sistemler olduğu kadar son teknoloji ürünü motor ve şanzımanlarımız da gerçek anlamda teknolojik olarak öne çıkıyor.”

Corsa, Opel’in en önemli modellerinden biri ve markanın geleneği zengin toplam satışlarının dörtte birini oluşturuyor. İlk Corsa nesli pazara tanıtıldığından bu yana geçen 32 yılda, 12.4 milyon adet Corsa satıldı. 4. nesil Corsa D tek başına 2006-2014 yılları arasında 3 milyon adet sattı ve 2007 yılında AUTOBEST ödülünü kazandı. Yeni Corsa, Opel’in süregelen ürün atağının temel taşını temsil ediyor. 2018’e kadar Opel, 27 yeni model ve 17 yeni motoru pazara sunmayı planlıyor.

Bu Haber Hakkında Yorumlarınızı Yazın

Misafir Olarak Yorum Yazın

0
terms and condition.

Yorumlar