Tarihçemiz

1980

Şampiyon A.Ş. ilk olarak Çini bakır ve süslemeler  ve beyaz eşya alanında ticarete atılmış olup faaliyetlerini büyük bir azim ve öz veri ile geliştirmeye başlamıştır.

1997

Firmamız ilk resmi bayiliğini Arçelik firmasının bayiliğini alarak çalışmalarına başladı. Günümüzde toplamda 5 ayrı Arçelik mağazası ile hizmetlerine devam etmektedir.

1999

Şirketimiz ikinci kurumsal resmi bayiliğini İstikbal markası olarak almış ve günümüzde yine 4 ayrı mağazada hizmet vermektedir.

2006

Beyaz eşya ve Mobilya derken Giyim sektöründe de faaliyetlerine başlayan firmamız bu alanda da YKM mağazalarının bayiliğini almıştır ve halen Malatya Park AVM de faaliyetine devam etmektedir.

2010

Faaliyet alanlarını farklı sektörlerde de devam ettirmek isteyen firmamız Tarım ve Hayvancılık sektöründe de faaliyet yapmaya başladı. Akçadağ ilçesinde Büyükbaş hayvancılık ve yem üretimi olarak tarımsal faaliyetlerine devam etmektedir.

2013

Faaliyet alanlarını devamlı olarak genişletmeyi kendisine hedef koyan firmamız İnşaat ve Yapı sektöründe de faaliyet yapmaya başladı. İlk olarak Fahri Kayhan Bulvarında Malatyamızın ilk akıllı ev konseptine sahip Alvina evlerini inşa edip tamamlamıştır. Akabinde Bostanbaşında 184 dairelik Ardıçtepe Konutlarını inşa etmeye başlamış olup ilk etapını Aralık-2016 ayında teslim etmeye başlamıştır.

2016

Şampiyon A.Ş. son olarak Otomotiv sektöründe de kendini göstererek sektörün önemli markaları olan Opel, Hyundai ve Citroen markalarının bayiliğini alarak bu alanda da başarılara imza atmaya başlamıştır.