Hyundai TUCSON, 2022 Türkiye'de Yılın Otomobili.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Hyundai TUCSON, 2022 Türkiye'de Yılın Otomobili.


• TUCSON, Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından 'Türkiye’de Yılın Otomobili' ödülünü kazandı.
• Başarılı SUV, bu özel ödül ile ülkemizdeki iddiasını ve popülerliğini de kanıtlamış oldu.
• TUCSON, dünya çapında 2004’ten bu yana 8 milyondan fazla satarak markanın en başarılı modeli.

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl 7'ncisi gerçekleştirilen Türkiye'de Yılın Otomobili Yarışması'nda birinci seçilen TUCSON, 64 otomotiv gazetecisinden toplamda 3.710 puan aldı. Alanında uzman Türk otomotiv gazetecileri tarafından birinciliğe layık görülen TUCSON, 64 jüri üyesinin oylarıyla zirveye oturdu. Satışa sunulduğu tüm pazarlarda büyük beğeni toplayan Hyundai TUCSON, 7 finalist otomobil arasından prestijli “OGD 2022 Yılın Otomobili” unvanını kazanırken aynı zamanda yenilikçi ve benzersiz tasarımıyla da jüri üyelerinden en yüksek puanı topladı. Hyundai

Assan Genel Müdürü Murat Berkel, Intercity İstanbul Park Pisti’nde yapılan ödül töreninde OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık’ın elinden bu prestijli ödülü alırken, yaptığı konuşmasında da tüm jüri üyelerine ve TUCSON’u tercih eden Türk tüketicilerine teşekkür etti.

Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel ayrıca kazandıkları ödülle ilgili olarak, “Popüler SUV modelimiz TUCSON ile “OGD Türkiye'de Yılın Otomobili” ödülünü kazanmaktan dolayı büyük gurur duyuyoruz. Yeni teknolojiye sahip platformumuz, motor performansımız, konforlu iç mekanımız ve etkileyici tasarımımız ile kullanıcılarına farkındalık yaratan bir otomobil sunuyoruz. Türkiye'de her geçen gün artan SUV müşterileri üzerinde güçlü bir etki bırakan TUCSON’un kazandığı OGD Yılın Otomobili ödülü ve jüri üyelerinin yüksek puanları, bu modelimizi tercih edenlerin de doğru bir seçim yaptıklarını destekliyor. Ayrıca TUCSON, yüzde 12’lik pazar payıyla da SUV segmentindeki iddiamızı artırmaya yardımcı oluyor” dedi.


© 2022 AMİRAL YAZILIM